Hallgatói Innovációs Projekt

A bejegyzés érvényessége lejárt!

A HIP alapelve, hogy különböző szakos egyetemistákból álló, 3-5 fős csapatok dolgoznak együtt partnervállalatok által kitűzött fejlesztési feladatokon mentoroktatók segítségével, melyből jelentős hozzáadott érték származik úgy a résztvevő vállalkozások, mint a hallgatók és a mentoroktatók számára.

2019/2020 II. félévében újabb 9 projekt veszi kezdetét 8 partnervállalkozással a HIP keretein belül. Együttműködő partnereink ebben a félévben:

• Flow-Factor Kft.
  • Global Cégcsoport
  • Győrladamér Község Önkormányzata
  • IDP Group Mérnöki Tervező Iroda Kft.
  • KATAMI Kft. - SAS és KOS társasjáték szaküzlet
  • Patent Holding Vagyonvédelmi Kft.
  • Safety Logistics Kft.
  • Wiedenmann Kft.

A csapatokra három hónap intenzív munka vár, melynek fő célkitűzése egy összegző tanulmány megírása és prezentálása a céges partnerekből álló zsűri előtt, összefoglalva a vállalati problémát, a kutatási tevékenységeket és a megoldáshoz szükséges javaslatcsomagot. A 2020. májusában tervezett záró prezentációkat követően a projektfolyamat World Café módszerrel fog zárulni, mely segít a HIP szervezőinek a résztvevők tapasztalatainak az összegzésében és a program tökéletesítésében.

....................................................................................................................................................................................................................................................

Gyere és csatlakozz a Hallgatói Innovációs Projekthez!

HOZZUK HELYZETBE A KIS- ÉS KÖZÉPVÁLLALKOZÁSOKAT!
SZERETNÉL EGYÜTTMŰKÖDNI EGY KKV-VEL ANNAK AKTUÁLIS KIHÍVÁSAIRA INNOVATÍV MEGOLDÁSOK, FEJLESZTÉSI JAVASLATOK KIDOLGOZÁSÁBAN?

Gyere és csatlakozz a Hallgatói Innovációs Projektekhez (HIP)!

MIÉRT JÓ EZ NEKED?
• Csapatban dolgozhatsz.
• Az eddig megszerzett tudásodat bevetheted valós vállalati környezetben.
• Közreműködhetsz a helyi kkv-kat foglalkoztató problémák megoldásában.
• Kipróbálhatod magad egy vállalati tanácsadó szerepében.
• Hasznos gyakorlati, munkahelyi tapasztalatot szerezhetsz, munkaadói kapcsolatot építhetsz.
• Megtapasztalhatod a valós vállalkozói világ kultúráját, ahol a határidők számítanak, a kommunikációs készség kritikus, az önfegyelem létfontosságú.
• A félév végén oklevelet kapsz a HIP-ben nyújtott teljesítményed elismeréseként.
• Egyetemünk a HIP-csapatok tagjai számára 3 hónapon keresztül br. 30.000 Ft/hó díjazást biztosít.

HOGYAN MŰKÖDIK?
• Az egyetem vállalati partnerei innovációs projektötletekre tesznek javaslatot, amelyeket 3-5 fős vegyes hallgatói csapatok oldanak meg.
• A tanácsadói folyamat során az egyetem partnereit ügyfélként kezeljük.
• Az egyetem toborozza és díjazza a hallgatókat.
• A hallgatói csapatok munkáját a céges képviselők és mentor oktatók segítik. A konzultációk heti rendszerességgel zajlanak.

MIRE VÁLLALKOZOL?
• Folyamatosan konzultáltok az innovációs projektötlet megoldásáról a csapat mentorával és a céges képviselővel.
• Részt vesztek a heti egyeztetéseken és az előrehaladásról írásos jelentést írtok.
• A félév végén az elért eredményekről összegző tanulmányt és záró prezentációt készítetek és azt céges képviselőkből álló zsűri előtt bemutatjátok.

JELENTKEZÉS
A partnercégek által javasolt 9 projektötletről és a felajánlott jutalmakról itt tájékozódhatsz (A tartalom megjelenítéséhez a belépés szükséges!)

BELÉPÉS

• A HIP-be történő jelentkezéshez a jelentkezési felületen töltsd fel az adataidat, és jelöld meg azt a három témát, amelyben szívesen dolgoznál. Jelentkezési határidő: 2020. február 20.

A jelentkezésnél meg kell adni egy oktató nevét, akitől erre előzetesen engedélyt kér és megbeszéli vele, hogy a Menedzsment Campustól kereshetjük Őt, hogy véleményt, ajánlást kérjünk tőle Önre vonatkozóan a HIP-programban való részvételről.

FIGYELEM! Ha gondot jelent a jelentkezésnél az oktatód megnevezése, aki ajánlást biztosítana számodra akkor a jelentkezésedet a Facebookon üzenetben küldd el, és utólag pótolhatod!

Fontos dátumok:

Feladat

Határidő

Hallgatói regisztrációs határidő (alapadatok + 1-3 prioritás megjelölése)

február 20.

Hallgatók kiválasztása, témákhoz/cégekhez rendelése

február 21.

Hallgatók tájékoztatása a csoportok megalakulásról

február 21.

Kick-off meeting -16:30-18:00

február 25.

Hallgatók módszertani felkészítése 14:30-15:30

február 26.

Záró rendezvény -14:00-16:00

május 27.

World Café -14:00-16:00

május 28.

Kövess minket a Facebook-on! Számos információt ott is megtalálsz a projekttel kapcsolatban.

EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREINK

• Flow-Factor Kft.
  • Global Cégcsoport
  • Győrladamér Község Önkormányzata
  • IDP Group Mérnöki Tervező Iroda Kft.
  • KATAMI Kft. - SAS és KOS társasjáték szaküzlet
  • Patent Holding Vagyonvédelmi Kft.
  • Safety Logistics Kft.

Céges kapcsolattartó:

Dr. Buruzs Adrienn
e-mail: buruzs@ga.sze.hu

A Széchenyi István Egyetem Menedzsment Campus Kompetencia Központ szervezésében a 2018/2019-es tanév tavaszi félévében indultak el először a Hallgatói Innovációs Projektek négy helyi KKV-vel:

• Dent-Art-Technik Kft.
  • Ferenczi Fémipari Kft.
  • Jankovits Engineering Kft.
  • Szintézis-Net Kft.

A projektek jó híre gyorsan elterjedt a vállalati szférában és a hallgatók körében egyaránt, így az 2019/2020 I. félévében, újabb 8 csapat kezdte meg a közös munkát a projektben résztvevő vállalati partnerekkel:

• ALTEO Nyrt. - Győri Erőmű Kft.
  • APP Kft.
  • Bevásárló Utcák Alapítvány
  • Dent-Art-Technik Kft.
  • Funkció Kft. (DarnóHús)
  • Jankovits Engineering Kft.
  • Procomtec Kft.
  • Wiedenmann Kft.

Gyerekegyetem 2020 2020. június 22. - 2020. június 26.
Vizsgaidőszak vége 2020. június 27.
Szenátusi Ülés 2020. június 29. 14:00 - 16:00