Hack the Rail Hackathon zsűrizés


A Széchenyi István Egyetem Informatikai Tanszékének oktatója zsűritagként támogatta a Siemens Mobility Kft. fejlesztő mérnökei számára szervezett 24 órás Hack the Rail Hackathont.

A Siemens Mobility tevékenysége kiterjed a kötöttpályás infrastruktúra és a vasúti járművek területére, amely nemcsak kivitelezést és szállítást foglal magában, hanem jelentős hazai hozzáadott értéket képviselő kutatási és fejlesztési tevékenységet is. A vállalat fejlesztő mérnökei a globális piacra szánt csúcstechnológiás, digitalizált, fenntartható és környezetbarát vasúti megoldásokon dolgoznak.

Az idei verseny középpontjában a rendkívül izgalmas, jövőbemutató és dinamikusan fejlődő technológia, a mesterséges intelligencia gyakorlati alkalmazása állt. A megmérettetésre tíz, 2–4 fős csapat nevezett. A verseny célja az volt, hogy hatékonyabbá tegye a vasúti járművek elektronikus vezérlőrendszereinek fejlesztését támogató folyamatokat. A résztvevőknek olyan megoldást kellett kidolgozniuk, amely képes automatikusan teszteseteket generálni a vezérlő szoftver forráskódjához, ezzel jelentősen csökkentve a fejlesztők munkaterhét.

A zsűri munkáját Dr. Tüű-Szabó Boldizsár, a Széchenyi István Egyetem Informatikai Tanszékének egyetemi adjunktusa is segítette, aki mesterséges intelligencia-alapú technológiák fejlesztésével és kutatásával foglalkozik:

 

"A verseny nemcsak a versenyzők kreativitását és szakmai tudását mérte, hanem értékes tapasztalatokat is adott számukra — közelebb hozva őket a mesterséges intelligencia gyakorlati alkalmazásához, amely a jövőben egyre meghatározóbb szerepet kap az iparban és a kutatásban egyaránt.”

Hack the Rail Hackathon.webp